Artykuły » Erasmus

Artykuły: Erasmus

Ostatnia wycieczka i pożegnanie z Morzem Egejskim

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 17 listopada 2019 wszyscy uczniowie Technikum Nr 1, odbywający praktyki zawodowe w Grecji, wzięli udział w ostatniej wycieczce krajoznawczej. Odwiedzili stary Paleos Panteleimonas oraz ruiny zamku krzyżackiego Platamonas Castle.

Finał turnieju siatkówki i tenisa stołowego – Grecja 2019

Podczas pobytu w Grecji oprócz codziennej pracy na praktykach zawodowych młodzież odpoczywała aktywnie na świeżym powietrzu. Uczniowie chętnie próbowali swoich sił w grach zespołowych, grając w siatkówkę na plaży oraz w indywidualnych np. w tenisa stołowego przy Poseidon Place Hotel. Kończył się nasz pobyt w Leptokarii, więc nastał czas sprawdzenia kondycji w finałowych turniejach.

Kraina wodospadów i wody termalne w Środkowej Macedonii

W dniu 16 listopada 2019 uczniowie Zespołu Szkół nr 1, realizujący projekt w ramach programu Erasmus+ wybrali się na kolejną wycieczkę po pięknej Grecji. Tym razem nasz autokar zabrał nas do krainy wodospadów  w Edessie w regionie Macedonia Środkowa oraz do miejscowości Loutra Pozar z ciepłymi leczniczymi źródłami.

Graficy na praktyce w Kiritsis

Uczniowie z klas 3TG i 4MGS odbyli kolejne praktyczne zajęcia w firmie Kiritsis, prowadzonej przez rodzeństwo Greków. W zakładzie, dokładnie przyjrzeli się procesowi wycinania laserowego liter, przygotowaniu i wydrukowi banera reklamowego.

Dzień Grecki - poznawanie kultury greckiej

Pod koniec praktyk zawodowych w Grecji nasz partner Golden Sun Mobility Center zorganizował wszystkim uczestnikom projektów realizowanych w ramach programu Erasmus Dzień Grecki w Poseidon Palace Hotel. Była to ciekawa lekcja kultury greckiej. Przez cały wieczór zespół muzyczny prezentował pieśni greckie a  grupa przygotowała pokaz tańców greckich, pokazując jednocześnie oryginalne folklorystyczne stroje.