Artykuły » Erasmus

Artykuły: Erasmus

Zebranie z rodzicami - Realizacja projektu Erasmus+

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 30 stycznia 2020 roku odbyło się zebranie z rodzicami uczniów Zespołu Szkól Nr 1 w Płońsku, którego celem było podsumowanie wyników nauczania w Liceum Ogólnokształcącym, Technikum oraz Szkole Branżowej I stopnia.

Pani Marzanna Szacherska dyrektor szkoły, wspomniała o przedsięwzięciach i projektach realizowanych przez szkołę i uczniów, w tym projektu „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, Konkurs 2019. Korzyści płynące dla uczniów, to zdobywanie kwalifikacji zawodowych, poznawanie rynku pracy, kultury oraz zabytków kraju mobilności. W Grecji obchodzono także Dzień Niepodległości podczas, którego odśpiewano hymn Polski. Inne wydarzenia towarzyszące, które miały miejsce przed wyjazdem, to Dzień Grecji oraz konkurs Piosenki Greckiej.

Uczestnicy projektu Erasmus+ na balu Studniówkowym ;)

W dniu 25 stycznia 2020 roku młodzież Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku bawiła się na Studniówce. Wśród uczestników balu  byli  uczniowie z klasy IV TG technikum  grafiki i poligrafii cyfrowej, IV TMR technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz IV TŻ techniku żywienia i usług gastronomicznych, którzy brali udział w zagranicznych praktykach zawodowych w Grecji w ramach projektu Erasmus+ 2019. Pani dyrektor Marzanna Szacherska przypomniała o kwalifikacjach zdobytych za granicą i podziękowała młodzieży za zaangażowanie i udział w tym przedsięwzięciu.

Ogólnopolski Dzień Informacyjny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 8.01.2020 r. w Warszawie na stadionie PGE Narodowym uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Dniu Informacyjnym Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Wśród organizatorów wydarzenia znaleźli się: frse, Erasmus+, Europejski Korpus Solidarności. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Zespół Szkół nr 1 reprezentowała dyrektor pani Marzanna Szacherska oraz pani Agnieszka Urban.

Good bye Greece – uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku żegnają Grecję

Good bye Greece – uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku

żegnają Grecję

W dniach od 5/11-18/11/2019 60 uczniów z ZS1 w Płońsku wzięło udział w praktykach zawodowych w Grecji, realizując założenia projektu „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” pod opieką partnera greckiego Golden Sun Mobility Center. Miejscem docelowym była piękna i słoneczna Leptokaria.

Uczniowie odbywali swoje staże w różnych miejscach w zależności od zawodu. Zajęcia praktyczne zostały poprzedzone szkoleniem stanowiskowym BHP, p.poż, sanitarno – epidemiologicznymi obowiązującymi w danym zakładzie pracy, które były uzupełnieniem szkolenia podstawowego przeprowadzonego przed wyjazdem. Przekazano uczestnikom również informacje dotyczące organizacji zakładu pracy oraz zapoznano z przepisami związanymi z dyscypliną pracy.

Uroczystość ukończenia szkolenia praktycznego w Grecji i rozdanie certyfikatów

Uroczystość ukończenia szkolenia praktycznego w Grecji

i rozdanie certyfikatów

W dniach od 5/11-18/11/2019 dwudziestu jeden uczniów z Technikum Nr 1 przy Zespole Szkół 1 w Płońsku wzięło udział w praktykach zawodowych w Grecji, realizując założenia projektu „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” pod opieką partnera greckiego Golden Sun Mobility Center.

Na koniec praktyk uczniowie wzięli udział w uroczystości  zakończenia szkolenia praktycznego, które miało miejsce w Poseideon Palace Hotel. Rozdanie Certificates of Vocational Training było podsumowaniem zagranicznej praktyki zawodowej.