Artykuły » Języki obce

Artykuły: Języki obce

Europejski Dzień Języków Obcych w ZS 1 w Płońsku

26 września to dzień szczególny dla nauczycieli języków obcych; w tym dniu dniu Rada Europy ustanowiła Europejski Dzień Języków Obcych.

W Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku również obchodziliśmy to Święto, przypominając uczniom, że nauka jezyków obcych jest niezwykle ważna, a w dzisiejszych czasach wręcz niezbędna.  Przez cały dzień na korytarzu szkoły i internatu były wystawione gazetki i plakaty z informacjami o tym ważnym dniu, jego historii oraz znaczeniu języków obcych w życiu każdego człowieka.

Polsko- Norweski konkurs edukacyjny „Na tropie”

Na początku marca 2018r uczniowie ZS Nr 1 wzięli udział w polsko-norweskim konkursie edukacyjnym „Na tropie”, którego celem było wyszukanie i przedstawienie wątków polskiej/norweskiej historii, kultury, sztuki, nauki, tradycji, w których pojawia się aspekt norweski/polski.

Martinstag w ZS Nr 1na słodko i wesoło

11 listopada świętuje się w Polsce Dzień Niepodległości, najważniejsze święto państwowe. Jednocześnie  w Niemczech  i niektórych regionach Polski, szczególnie w Poznaniu obchodzi się Dzień Ulicy świętego Marcina. To jeden z tych nielicznych dni w roku, kiedy można bezkarnie łasować (naschen). Podobno  poznańskie rogale marcińskie nie mają sobie równych.

Szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

W dniu 13 listopada odbył się szkolny etap  Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, który jest organizowany przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu. Etap szkolny olimpiady zorganizowała pani Agnieszka Urban.

„Fahrenheit 451” w teatrze Buffo

25 października 2017 r. po raz kolejny wybraliśmy się do Warszawy do teatru „Buffo” na przedstawienie w języku angielskim „Fahrenheit 451” – spektakl oparty na podstawie powieści Ray’a Bradbury’ego z roku 1953. Wycieczkę zorganizowała: p. Małgorzata Zielińska-Nosarzewska- nauczyciel języka angielskiego. Opiekę sprawowały: p. Magdalena Jeżak oraz p. Anna Jackiewicz-Ochidi. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas: 1 LP, 2LW, 2TMG.