Artykuły » Języki obce

Artykuły: Języki obce

Znajomy Język Obcy - Europejski Dzień Języków Obcych 26 września 2017

ZNAJOMY JĘZYK OBCY - to hasło Europejskiego Dnia Językow Obcych, który  obchodziliśmy 26 września 2017 r. Globalizacja oraz różnorodność form działalności gospodarczej powodują, że coraz bardziej potrzebna jest znajomość języków obcych. Wydarzenie to miało zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie: ponad 200 języków europejskich, 24 języki urzędowe UE, około 60 języków regionalnych i języków mniejszości, wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata.

Wspomnienia z Wenecji Północy

W czasie wakacji od 7 do 14 lipca 2017 roku uczeń klasy IV TR ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku Przemysław Białoskórski wyjechał do Petersburga- dawniej stolicy carów. Uczeń technikum uczestniczył w kursie języka rosyjskiego, a także miał okazję poznać zabytki „Wenecji Północy” oraz okolic.

„Z Literaturą Rosyjską na Ty”

31 maja 2017 roku w Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Z Literaturą Rosyjską na Ty”. Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu płońskiego recytowali utwory w języku rosyjskim i walczyli o cenne nagrody. Organizatorkami konkursu były panie uczące w ZS nr 1 języka rosyjskiego: p. Anna Nowakowska, p. Alina Chylińska i p. Elżbieta Kraszewska.

Wystawa projektów w języku niemieckim

W dniach 25- 26 maja  2017r. uczniowie klas pierwszych liceum policyjnego i wojskowego zaprezentowali na korytarzu szkolnym wykonane przez siebie projekty w języku niemieckim.

V Kongres Języka Niemieckiego

W dniu 3 marca 2017r   Katarzyna Zalewska uczestniczyła  w V  Kongresie Języka Niemieckiego, który odbył się  w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie. Organizatorami kongresu były Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne we współpracy z PSNJN oraz Goethe- Institut.

Główne zagadnienia poruszane na kongresie związane były z  reformą edukacji i tworzeniem nowej podstawy programowej dla nowo powstającej struktury szkół.